Add meg a keresendő szót, kifejezést!

Pávás táska szabás varrás


Ez a táska azért különleges, mert két fő alkatrészből van, amely középen meghajlik, ide van bevarrva a vállpánt. Lényegében két különálló zsebből áll a táska. Az eleje és a háta a díszítéstől eltekintve egyforma. A hátsó zsebbe nyugodtan betehetjük értékeinket, mert ott nem férnek hozzá illetéktelenek.

Szükséges anyagok, eszközök a táska varráshoz:

90cm fekete kord, 0,5m fekete bélés (lehet vászon), egy kb. 20x10cm-es darab drapp kord, 2db 18cm-es drapp cipzár, 10cm fekete ragasztós közbélés, 90cm ripsz szalag, 3,5x26cm-es karton

Táska szabás:

fekete kordból: 2db táska, 1db 9x92cm-es vállpánt, 1db madárfej
fekete bélésből: 2db táska
drapp kordból: 1db farktoll
ripszszalag:92cm
ragasztós közbélésből: 1db madárfej, 1db farktoll, 2db 5x21cm-es téglalap a cipzárak aláragasztásához

Táska szabásminta:

Egy négyzet oldala 2cm-nek felel meg. A zöld vonalak a táska hajtásvonalai. A pirosak a cipzár helyét jelzik, a kékeknél kell felvágni az anyagot a cipzár bevarrásához. A sárga vonalak összevarrása adja majd a táska sarkait. A  táska szabásminta mindenhol ahol szükséges, tartalmaz 1cm varrásszélt.

Táska varrás:

Ragasszuk be a páva testét és farktollait közbéléssel. A páva testére varrjunk sűrű cikk-cakk öltéssel, drapp cérnával szemet. A páva farktollaira ugyan ezzel a módszerrel, feketével dísz pöttyöket.
A cipzár helyén vasaljunk ragasztós közbélést az anyagra. Rajzoljuk meg a cipzár helyét és a vágásvonalat.
Vágjuk fel a cipzár helyét nagyon pontosan, a szabásmintán kékkel jelölt vonalon. Hajtsuk a fonák oldalra a varrásszélt és vasaljuk meg.
Gombostűzzük be a két cipzárt. A fogazat középen haladjon. Ügyeljünk rá, hogy a cipzár a számunkra kényelmes irányba nyíljon. Varrjuk körbe mm-esen a cipzárt.
A kord és bélésanyag sarkait varrjuk össze színt színnel szemben a sárga vonalon.
Egy-egy kord és egy-egy bélés alkatrészt fonákot a fonákkal szemben gombostűzzük össze.
A szabásminta alapján, de pontosan oda, ahol a cipzár van rajzoljuk meg a nyílást,amit ki fogunk itt is vágni.
Gombostűzzük a bélést a cipzárhoz és kézi öltésekkel varrjuk végig, majd vasaljuk.
A vállpánt hosszát mindenki ellenőrizze, hogy a legkényelmesebb legyen. A vállpánt varrásszélességét körben vasaljuk be, majd hosszában vasaljuk félbe. Tegyük bele a ripszszalagot. Körben varrjuk végig mm-esen.
A vállpántot helyezzük a két táska alkatrész közé és a nem cipzáros részA táska elő és hátlapját gombostűzzük össze színt színnel szemben.
Varrjuk össze, de a 3,5cm széles, a szabásmintán zöldel jelölt vonalak közti részt hagyjuk szabadon, majd tisztázzuk el az összevarrt részen a varrásszélt. Ügyeljünk a sarkok illesztésére.
A vállpántot
Magát a táskát fordítsuk ki. A szabadon hagyott nyíláson toljuk be a kartont. Hajtsuk rá a varrásszélt. A széleket szépen elrendezve varrjuk végig ezt a szakasz mm-esen, és hogy a karton biztosan be legyen fogva, talpszélesen is. Ha nagyon vastag a karton és nehezen boldogul vele a varrógép, akkor a nyílást kézzel is bevarrhatjuk, a kartont pedig rögzíthetjük a varrásszélesség mellett, így kevesebb réteget kell átvarrni.

Jó munkát a táska varráshoz!
Hasonló varrós ötletek:

Hozzászólások

Új hozzászólás
1. Suhajdáné Gál Piroska
2017-06-24
Mi lesz a kész táska mérete? köszi
 
Friss adatvédelmi és adatkezelési tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről. Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További információkért kattints ide!
Rendben